.WS Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku WS

Czym jest plik WS?

Rozszerzenie pliku WS jest używane przez Microsoft WindoWS. Plik * .WS zawiera zapisane skrypty WindoWS. Plik skryptów WindoWS (WSF) to typ pliku używany przez hosta skryptów Microsoft WindoWS. Pozwala na mieszanie języków skryptowych JScript i VBScript w jednym pliku lub innych języków skryptowych, takich jak Perl, Object REXX, Python lub Kixtart, jeśli zostały zainstalowane przez użytkownika. Plik skryptowy WindoWS jest napisany w prostym formacie tekstowym i można go przeglądać w dowolnym edytorze tekstu.

JScript to język skryptowy dla przeglądarki Microsoft Internet Explorer oparty na standardach ECMA. Jednak język JScript jest również używany przez strony Active Server Pages i Host skryptów WindoWS.

VBScript to aktywny język skryptowy wzorowany na Visual Basic. VBScript jest używany przez różne aplikacje firmy Microsoft, takie jak Internet Explorer, Internetowe usługi informacyjne (IIS), Microsoft Scripting Host itp.

Host skryptów Microsoft WindoWS to technologia automatyzacji dla systemów operacyjnych Microsoft WindoWS, która zapewnia możliwości tworzenia skryptów porównywalne z plikami wsadowymi, ale z większym zakresem obsługiwanych funkcji. Skrypty Microsoft WindoWS są używane przez różne złośliwe oprogramowanie, trojany i wirusy do atakowania komputera. Nie uruchamiaj skryptów WindoWS, które nie pochodzą ze zweryfikowanych źródeł lub pochodzą z nieznanych wiadomości e-mail.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .WS

SciTe project team
SciTE
Windows
Notepad++ Team
NotePad++ text editor
Windows
Microsoft Corporation
Windows Notepad
Windows
Windows
Bram Moolenaar
Vim
Cross-platform
Microsoft Corporation
Microsoft Windows
Windows
Apple, Inc.
TextEdit
Mac OS
The GNOME Project
gedit
Linux

Jak otworzyć plik .WS?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku WS to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku WS z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik WS i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki WS powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki