.IDX Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku IDX
  • Index Format
  • Różne pliki
  • N/A

Czym jest plik IDX?

Rozszerzenie pliku IDX jest tradycyjnie używane dla plików indeksowych. Wiele programów ich używa, ale nie istnieje ujednolicony format. Niemniej jednak są one generowane w tych samych celach - aby przyspieszyć przeszukiwanie plików lub baz danych. Możesz znaleźć te indeksy głównie w programach baz danych, ale nawet niektóre programy do tworzenia napisów wideo lub odtwarzacze multimedialne ich używają. Pliki te są zwykle generowane przez programy w celu przyspieszenia wyszukiwania dużej liczby plików. W większości przypadków, jeśli usuniesz ten plik, zostanie on utworzony ponownie przy następnym uruchomieniu procesu indeksowania.

Pliki indeksowe zwykle zawierają jeden rekord nagłówka i jeden lub wiele rekordów węzłów. Rekord nagłówka zawiera informacje o węźle głównym, aktualnym rozmiarze pliku, długości klucza, opcjach indeksu i podpisie oraz drukowalnych reprezentacjach ASCII wyrażeń key1 i FOR. Rekord nagłówka zaczyna się od pozycji pliku zero. Brak połączenia z Internetową wymianą danych i plikami tego typu.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .IDX

ICQ LLC
ICQ
Windows
Windows
Gabest
VobSub
Windows
Esri
ArcView
Windows
Intuit Inc.
Quicken
Windows
Fookes Software Ltd.
Aid4Mail
Windows
Microsoft Corporation
Visual FoxPro
Windows
LaTeX Project Development Team
LaTeX
Windows

Jak otworzyć plik .IDX?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku IDX to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku IDX z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik IDX i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki IDX powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki