.XIF Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku XIF

Czym jest plik XIF?

Rozszerzenie pliku XIF jest związane ze specjalistycznym formatem obrazu XIFF (eXtended Image File Format) opracowanym i używanym przez firmę Xerox. Najprawdopodobniej porzucony i zastąpiony jakimś obecnym standardem.

Pliki XIFf zawierają strumienie informacji o obrazie z informacjami tekstowymi opisującymi dokument i przechowują adnotacje użytkownika.

Chociaż jest rozszerzalna, specyfikacja nie obejmuje makr ani kodu wykonywanego w systemie użytkownika.

Wygląda na to, że ten format został również przyjęty przez inne programy, takie jak OmniPage lub TextBridge firmy Nuance.

Typy MIME
  • image/vnd.xiff

Programy, które potrafią otworzyć pliki .XIF

Windows
Nuance Communications, Inc.
OmniPage
Windows
Logipole
Konvertor
Windows
Irfan Skiljan
IrfanView
Windows
Pierre-Emmanuel Gougelet
XnView
Cross-platform
Windows
Nuance Communications, Inc.
OmniPage
Mac OS

Jak otworzyć plik .XIF?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku XIF to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku XIF z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik XIF i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki XIF powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki