.WAB Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku WAB
  • Windows Address Book
  • Pliki danych
  • Microsoft

Czym jest plik WAB?

Rozszerzenie pliku WAB jest związane z książką adresową systemu Microsoft Windows. Książka adresowa systemu Windows to składnik systemu Microsoft Windows, który umożliwia użytkownikom przechowywanie pojedynczej listy kontaktów, które mogą być współużytkowane przez wiele programów.

Jest najczęściej używany w programie Outlook Express. Został wprowadzony wraz z Internet Explorerem 3 w 1996 roku i ulepszany w kolejnych wersjach.

Interfejs API książki adresowej systemu Windows może wysyłać zapytania do serwerów LDAP lub odczytywać / zapisywać dane w lokalnym pliku WAB. W systemie Windows Vista książka adresowa systemu Windows została zastąpiona kontaktami systemu Windows.

Pliki WAB są bardzo podobne do plików pab osobistej książki adresowej firmy Microsoft.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .WAB

Microsoft Corporation
Microsoft Outlook Express
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Outlook
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Windows Mail
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows
Windows

Jak otworzyć plik .WAB?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku WAB to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku WAB z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik WAB i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki WAB powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki