.PMD Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku PMD

Czym jest plik PMD?

Rozszerzenie pliku PMD jest powiązane z Adobe PageMaker, programem DTP, używanym do tworzenia bardziej złożonych i stylowych dokumentów. PageMaker był jedną z pierwszych aplikacji DTP opracowanych przez Aldus Corporation w 1985 roku i początkowo dla Apple Macintosh, a później dla Windows 1.0. PageMaker korzysta z języka opisu strony PostScript (PDL) firmy Adobe Systems. W 1994 roku firma Adobe Systems przejęła firmy Aldus i PageMaker i nadała jej nazwę Adobe PageMaker. Pagemaker został wycofany w 2004 roku, a jego następcą jest Adobe InDesign.

InDesign CS6 i starsze mogą otwierać dokumenty PMD. Jednak najnowsza wersja programu InDesign (InDesign CC) nie może otwierać starych plików programu PageMaker.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .PMD

Adobe Systems Incorporated
Adobe PageMaker
Windows
Adobe Systems Incorporated
Adobe InDesign
Windows
Adobe Systems Incorporated
Adobe PageMaker
Mac OS

Jak otworzyć plik .PMD?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku PMD to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku PMD z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik PMD i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki PMD powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki