.P7M Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku P7M
  • Digitally Encrypted Message
  • Różne pliki
  • N/A

Czym jest plik P7M?

Rozszerzenie pliku P7M jest powiązane z Secure / Multipurpose Internet Mail Extensions, znanym również jako prosty S / MIME. S / MIME zapewnia spójny sposób wysyłania i odbierania bezpiecznych danych MIME.

W oparciu o popularny internetowy standard MIME, S / MIME zapewnia następujące usługi kryptograficznego bezpieczeństwa dla aplikacji do przesyłania wiadomości elektronicznych: uwierzytelnianie, integralność wiadomości i niezaprzeczalność pochodzenia (przy użyciu podpisów cyfrowych) oraz prywatność i bezpieczeństwo danych (przy użyciu szyfrowania). Nie wszystkie programy pocztowe obsługują podpisy S / MIME, a jeśli nie są w stanie tego zrobić, załącznik o nazwie smime.p7s, który może zmylić niektórych ludzi.

Typy MIME
  • application/pkcs7-mime
  • application/x-pkcs7-mime

Programy, które potrafią otworzyć pliki .P7M

QUALCOMM Incorporated
Eudora
Windows

Jak otworzyć plik .P7M?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku P7M to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku P7M z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik P7M i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki P7M powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki