.OXPS Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku OXPS

Czym jest plik OXPS?

Rozszerzenie pliku OXPS jest głównie związane z najnowszym wariantem specyfikacji XML Paper Specification, który został wprowadzony w systemie Windows 8 i jest używany od tamtego czasu nawet w obecnym systemie Windows 10. Nowa specyfikacja Open XML Paper Specification (lub OpenXPS) jest podobna do poprzedniego formatu XPS jednak nie jest kompatybilny i dlatego używa innego zakończenia pliku. Dokumenty OXPS i XPS są w zasadzie alternatywą dla formatu PDF przeznaczonego do drukowania dokumentów o stałym układzie.

Starszy format pliku XPS został pierwotnie opracowany przez firmy Microsoft i Ecma International w celu elektronicznej reprezentacji dokumentów cyfrowych, które można łatwo tworzyć, udostępniać i drukować. Podczas tworzenia plików .xps w systemie Windows 8 i Windows 10 system domyślnie zapisuje pliki w formacie OXPS. Nadal możesz zmienić wyjście na starszą myśl XPS.

Problem, którego doświadcza wielu użytkowników polega na tym, że nie można otwierać plików .OXPS w systemie Windows 7 ani w programach obsługujących tylko starszy standardowy format XPS. Oznacza to, że będziesz musiał najpierw przekonwertować OXPS na xps, na przykład za pomocą narzędzia Microsoft XpsConverter.

Typy MIME
  • application/OXPS

Programy, które potrafią otworzyć pliki .OXPS

Microsoft Corporation
XpsConverter
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows 8 XPS Reader
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows 8
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft XPS Viewer
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Word
Windows
Cross-platform
Microsoft Corporation
Microsoft Word
Mac OS
Linux

Jak otworzyć plik .OXPS?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku OXPS to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku OXPS z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik OXPS i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki OXPS powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki