.NWD Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku NWD
  • Navisworks Document
  • Pliki CAD
  • Autodesk

Czym jest plik NWD?

Rozszerzenie pliku NWD jest skojarzone z NavisWorks. NaviWorks Publisher tworzy skompresowane i bezpieczne pliki recenzji NavisWorks * .NWD, które są wierne oryginalnym natywnym danym 3D, z którego zostały utworzone. Plik NWD jest migawką pliku nwf w momencie publikacji. Zapisuje całą geometrię, nadpisuje, przekształca, punkty widzenia, dane kolizji, wszystko. Po zapisaniu nie możesz wrócić do NWF.

Te pliki NWD są bardzo małe, ponieważ kompresują dane CAD nawet o 80% pierwotnego rozmiaru. Format NWD nie jest kompatybilny wstecz, co oznacza, że nie można otworzyć nowszej wersji pliku .NWD w starszym programie NavisWorks. Jednak NavisWorks jest w stanie zapisać w dwóch poprzednich wersjach formatu.

Aby opublikować migawkę NWD, użyj zakładki Wyjście → Opublikuj → NWD.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .NWD

Avolve Software
ProjectDox
Windows
NavisWorks
JetStream Roamer
Windows
Autodesk, Inc.
Navisworks
Windows

Jak otworzyć plik .NWD?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku NWD to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku NWD z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik NWD i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki NWD powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki