.LCK Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku LCK
  • Program Lock Format
  • Różne pliki
  • N/A

Czym jest plik LCK?

Rozszerzenie LCK jest często używane w przypadku tak zwanych plików blokujących, które są używane głównie jako pliki kontroli dostępu do baz danych, które są tworzone za każdym razem, gdy baza danych jest otwierana w programie. Ich celem jest „zablokowanie” aktualnie używanej bazy danych dla innych użytkowników, którzy również chcieliby zmienić tę bazę danych. Ten typ pliku jest używany przez wiele systemów baz danych. Pliki te nie są przeznaczone do otwierania i tworzenia tylko tymczasowo, do czasu zakończenia pracy w bazie danych i zamknięcia bazy danych.

Jeśli masz w systemie plik .LCK blokady bez otwartej bazy danych, zwykle oznacza to, że nie został on poprawnie zamknięty (awaria itp.). Niektóre inne programy, takie jak Adobe Dreamweaver, Pegasus Mail, Autodesk Inventor itp., Również używają blokad, chociaż nie są to systemy baz danych. Ich cel jest zwykle ten sam lub blisko powiązany.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .LCK

Autodesk, Inc.
Autodesk Inventor
Windows
PremiumSoft CyberTech Ltd.
Navicat for MySQL
Windows
David Harris
Pegasus Mail
Windows
Adobe Systems Incorporated
Adobe PageMaker
Windows
Windows
Windows
Adobe Systems Incorporated
Adobe Dreamweaver
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows
Windows
PremiumSoft CyberTech Ltd.
Navicat for MySQL (Linux)
Linux

Jak otworzyć plik .LCK?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku LCK to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku LCK z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik LCK i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki LCK powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki