.IGE Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
  • 2.5 Popularność
Informacje o pliku IGE
  • Erdas Imagine Large Raster Spill
  • Graphic Files
  • ERDAS, Inc.

Czym jest plik IGE?

Rozszerzenie pliku IGE jest powiązane z ERDAS IMAGINE, oprogramowaniem do tworzenia danych geoprzestrzennych i jest używane w tak zwanych plikach Large Raster Spill.

Podczas tworzenia obrazów wymagających więcej niż 4 GB miejsca na dysku w programie Imagine tworzony jest zestaw danych składający się z dwóch plików.

Img zawiera tradycyjną nadbudowę, ale rzeczywiste dane obrazu są przechowywane w oddzielnym formacie pliku innym niż HFA, zwykle z rozszerzeniem .IGE.

Jest to prawdopodobnie zrobione w celu obejścia 32-bitowych ograniczeń przesunięcia plików w formacie HFA, co uniemożliwia adresowanie dużych obrazów.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .IGE

Jak otworzyć plik .IGE?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku IGE to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku IGE z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik IGE i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki IGE powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki