.FNT Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku FNT
  • Windows Font Format
  • Pliki czcionek
  • N/A

Czym jest plik FNT?

Rozszerzenie pliku FNT jest czasami używane w przypadku plików zawierających czcionki komputerowe. To dość rzadkie rozszerzenie plików czcionek. Znacznie bardziej popularne czcionki używane w rozszerzeniach plików to FON (plik czcionki Windows), TTF (czcionka TrueType), OTF (czcionka OpenType) i PFB (czcionka Adobe typ 1).

Jest prawdopodobne, że rozszerzenie pliku FNT było w przeszłości bardziej popularne, ale ostatecznie zostało zastąpione przez wspomniane wcześniej formaty, aby określić ich typ.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .FNT

Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows
Windows
George Williams
FontForge
Cross-platform
The Open Group
Unix
Linux
Various Linux developers
Linux operating systems
Linux
Linux
George Williams
FontForge
Cross-platform

Jak otworzyć plik .FNT?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku FNT to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku FNT z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik FNT i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki FNT powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki