.DBF Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku DBF

Czym jest plik DBF?

Rozszerzenie pliku DBF jest tradycyjnie używane dla pliku bazy danych przez wiele aplikacji bazodanowych. Pierwotnym programem, który używał rozszerzenia pliku DBF dla swojej bazy danych, był dBAse.

dBase był pierwszym szeroko stosowanym systemem zarządzania bazą danych (DBMS) dla mikrokomputerów, opublikowanym przez Ashton-Tate dla CP / M, a później na Apple II, Apple Macintosh, UNIX, VMS i IBM PC pod DOS, gdzie stał się jednym z bestsellerowe tytuły oprogramowania od wielu lat. dBase powoli przechodziło pomyślnie na Microsoft Windows i stopniowo traciło udział w rynku na rzecz konkurentów, takich jak Paradox, Clipper, FoxPro i Microsoft Access. Ashton-Tate została kupiona przez firmę Borland w 1991 roku, która w 1999 roku sprzedała prawa do tej linii produktów nowo powstałej firmie dBase Inc. W 2004 roku firma dBase Inc. zmieniła nazwę na dataBased Intelligence, Inc. Od połowy lat osiemdziesiątych wiele innych firmy produkowały własne dialekty lub odmiany produktu i języka. Obejmowały one FoxPro (obecnie Visual FoxPro), Arago, Force, dbFast, dbXL, Quicksilver, Clipper, Xbase ++, FlagShip, Recital, CodeBase, MultiBase i Harbor / xHarbour. Razem są one nieformalnie nazywane xBase.

Główną spuścizną dBase jest format pliku DBF, który został przyjęty w wielu innych aplikacjach. Na przykład format shapefile opracowany przez ESRI dla danych przestrzennych w systemie informacji geograficznej wykorzystuje pliki .DBF do przechowywania danych atrybutów cech.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .DBF

Windows
Astersoft Co.
DBF Manager
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Visual FoxPro
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Works
Windows
Apache Software Foundation
Apache OpenOffice
Cross-platform
Microsoft Corporation
Microsoft Excel
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Access
Windows
Planamesa Inc.
NeoOffice
Mac OS
Apache Software Foundation
Apache OpenOffice
Cross-platform
Linux
Apache Software Foundation
Apache OpenOffice
Cross-platform

Jak otworzyć plik .DBF?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku DBF to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku DBF z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik DBF i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki DBF powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki