.ANS Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku ANS
  • ANSI Text Format
  • Pliki tekstowe
  • N/A

Czym jest plik ANS?

Rozszerzenie pliku ANS jest związane ze sztuką ANSI, grafiką komputerową, która była szeroko używana w przeszłości w BBS.

Jest podobny do grafiki ASCII, ale zbudowany z większego zestawu 256 liter, cyfr i symboli - wszystkich kodów znajdujących się na stronie kodowej IBM 437, często nazywanej rozszerzonym ASCII i używanym w środowiskach MS-DOS.

Grafika ANSI zawiera również specjalne sekwencje ucieczki ANSI, które kolorują tekst za pomocą 16 kolorów pierwszego planu i 8 kolorów tła oferowanych przez ANSI.SYS, sterownik urządzenia MS-DOS luźno oparty na standardzie ANSI X3.64 dla terminali tekstowych.

Niektórzy artyści ANSI wykorzystują sekwencje sterowania kursorem w ANSI X3.64 w celu tworzenia animacji, powszechnie określanych jako ANSImations.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .ANS

Notepad++ Team
NotePad++ text editor
Windows
Microsoft Corporation
Windows Notepad
Windows
Windows
Mac OS
Mac OS
Apple, Inc.
TextEdit
Mac OS
The GNOME Project
gedit
Linux
Bram Moolenaar
Vim
Cross-platform

Jak otworzyć plik .ANS?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku ANS to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku ANS z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik ANS i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki ANS powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki