.AFM Rozszerzenie pliku

Zweryfikowane informacje
Informacje o pliku AFM
  • Adobe Font Metrics Format
  • Pliki czcionek
  • N/A

Czym jest plik AFM?

Rozszerzenie pliku AFM jest używane dla formatu pliku opartego na ASCII firmy Adobe, który służy do przechowywania danych metrycznych czcionek jako danych czytelnych dla człowieka. AFM to standardowy format plików czcionek Adobe używany w oprogramowaniu Adobe.

Ten format jest również znany jako formaty plików Adobe Multiple Font Metrics (AMFM) i Adobe Composite Font Metrics (ACFM). W rzeczywistości AFM, AMFM i ACFM to w rzeczywistości trzy odmiany tego samego formatu.

Pliki AFM zawierają informacje o czcionce podstawowej lub złożonej. Jeden plik AFM jest używany na główny projekt czcionki. Pliki AMFM przechowują informacje sterujące i globalne informacje o czcionkach dla grupy plików AFM. A pliki ACFM zawierają globalne metryki programu czcionek kompozytowych.

Programy, które potrafią otworzyć pliki .AFM

Adobe Systems Incorporated
Adobe Creative Cloud
Cross-platform
Adobe Systems Incorporated
Adobe Creative Suite
Cross-platform
Windows

Jak otworzyć plik .AFM?

Jeżeli masz problemy z otwarciem pliku AFM to w większości przypadków problemem jest tylko brak zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. Wybierz jeden z programów z listy i zainstaluj go na swoim urządzeniu. System operacyjny powinien automatycznie kojarzyć format pliku AFM z zainstalowanym programem. Jeśli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy plik AFM i wybierz z menu "Otwierać z" . Następnie wybierz zainstalowany program i potwierdź operację. Teraz wszystkie pliki AFM powinny zostać automatycznie otwarte w wybranym programie.

Podobne pliki